JAK OBSTÁLA BUNDA BIRELA V TERÉNU?
Poprvé jsem bundu vzala na výšlap na Velký Javorník v Beskydech. Bylo čerstvě nasněženo, teplota kolem 3,5 °C, ale počasí na výšlap bylo sychravé. Pod bundou jsem měla sací vrstvu v podobě seamless termo trika RIKA a na něm ještě vlněnou košili od jedné norské značky. Po chvíli chůze do kopce jsem vlněnou košili dala stranou a v pohodě mi stačilo pouze termo triko a bunda. Vzhledem k tomu, že maličko pršelo i sněžilo, ocenila jsem zejména kombinaci izolačního a softshellového materiálu. Kapky vody držely na softshellu, aniž by se vsákly dovnitř a v bundě mi bylo celou dobu krásné teplíčko.
Kromě toho se mnou absolvovala i výstup na Sněžku. Podle předpovědi hlásili nepříznivé počasí, ale měli jsme štěstí a už při příjezdu do Pece pod Sněžkou na nás koukala modrá obloha. Lehce foukalo a teplota byla - 2 °C. Nahoře bylo úplné bezvětří a nebyli zde žádní lidé, což se na Sněžce běžně nestává. Měli jsme proto spoustu času kochat se nádhernou inverzí a udělat i krásné fotografie. Po delším stání na vršku jsem se musela přiobléct.
Co se týče využití bundy BIRELA v Norsku, jsou tu poněkud jiné teploty než v Česku. Párkrát jsem si bundu vzala na snowboard, pod snowboardovou bundu a například i na výšlap pod horu Skogshorn, kdy bylo v Norsku jen mínus 5°C. Nemusela jsem tolik vrstvit a v tomto případě bunda posloužila jako vrchní vrstva. Pokud se tu teploty pohybují okolo mínus 30 °C, tak bunda musí být přibližně třetí vrstva z celkových čtyř až pěti vrstev.